Pierwsze miejsce w Marbelli

Na zakończonych w Marbelli amatorskich, handicapowych mistrzostwach świata wzięło udział ponad 300 osób z 33 państw. Całkiem nieźle zaprezentowała się reprezentacja Polski. Nasi golfiści zajęli 9 miejsce w gronie 24 drużyn, zostawiając w pokonanym polu tak uznane zespoły jak Szwecja, Niemcy czy USA. Mistrzami Świata Amatorów zostali Indonezyjczycy z wynikiem łącznym 1187 uderzeń, którzy wyprzedzili zaledwie jednym uderzeniem Portugalię. Trzecie miejsce z wynikiem 1192 uderzenia zajęli Węgrzy.  Drużyny składały się z pięciu golfistów podzielonych na grupy handicapowe. Każdego dnia do wyniku drużyny liczyły się cztery najlepsze wyniki indywidualne. Niemal wszyscy reprezentanci Polski uplasowali się w górnej połowie klasyfikacji w swoich grupach. Najlepszy wynik uzyskał Łukasz Ostaszewski zajmując 5 miejsce w grupie hcp 21 - 25. Również w pierwszej dziesiątce uplasował się również Rafał Majchrzak (6 – 10). Miejsca tuż na początku drugiej dziesiątki zajęli kolejni członkowie drużyny: Wiesław Smalarz (11 – 15), Mateusz Kniaginin (16 – 20) i Michał Poniż (0 – 5).

 

Równolegle do zawodów World Golfers Championship odbywał się turniej World Golfers Invitational, w którym rywalizowali celebrities, przedstawiciele sponsorów i zaproszeni goście. Wśród uczestników znajdowali się między innymi Księżniczka Birgitta ze Szwecji, światowej sławy baryton Carry Person ze Szwajcarii. Z Polski: Krzysztof Materna i Robert Rozmus. W tej rywalizacji największy sukces odniósł Szczecinianin, reprezentujący Binowo Park Golf Club, Janusz Wiśniewski. Wywalczył on pierwsze miejsce w kategorii hcp 26 – 30. Trzecie miejsce w grupie 11 – 15 zajął Romuald Centkowski.

 

W trakcie turnieju zaprezentowano również miejsce rozgrywania światowego finału w roku 2010. Gospodarzem będzie Tajlandia, a jedno z pól na którym odbędzie się turniej, to  spektakularny Black Mountain.
Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie