Wojtek Świniarski wywalczył drugi tytuł w Międzyzdrojach!

Za nami czwarty turniej z cyklu Deutsche Bank BMW Grop Pro-Am Tour, tym razem rozegrany na polu  Amber Baltic GC w Międzyzdrojach. Wojciech Świniarski, zdecydowany lider w kategorii PRO od początku rozgrywekpo raz drugi w tym sezonie sięgnął po zawodowy tytułTym samym wysunął się na prowadzenie w rankingu Pro-Am Tour.


Image

Mimo obaw o warunki pogodowe pierwsza runda turnieju, rozegrana w sobotę,  przebiegła bez zakłóceń. Co więcej uzyskane wyniki były zaskakująco dobre. W tych warunkach najlepszy wynik – wśród pro – uzyskał Mike O’Brien: 67 uderzeń. Tuż za nim uplasowali się Peter Bronson i Wojtek Świniarski, którzy uzyskali odpowiednio wyniki 68 i 69.

Z presją gry pod okiem trenera kadry narodowej dobrze poradził sobie Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, podopieczny O’Briena. Jędrek zakończył sobotnią rundę z najniższym wynikiem wśród amatorów – 74. Dwa kolejne wyniki wśród amatorów należały do Michała Karczmarczyka z Tokary GC i Grzegorza Gawrońskiego z Amber G&CC (po 77 uderzeń).

W niedzielę niebo nad Amber Baltic G&CC było ciężkie i zachmurzone. Wojtek Świniarski grał jednak tak, jakby przez cały czas świeciło słońce. Z wynikiem -9 (135 uderzeń) uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii Pro. Wojtek odbierając nagrodę dziękował m.in. Markowi Bednarczykowi, który od pewnego czasu jest jego trenerem.

Mike O’Brien grał ze zmiennym szczęściem: 6 birdie i 4 bogey’e. 67 z pierwszej rundy i 70 uderzeń z drugiej, zagwarantowało mu drugie miejsce na podium. Trzecie niespodziewanie wywalczył Martyn Proctor (po pierwszej rundzie 74). 8 birdie i 3 bogey’e zapewniły mu łączny wynik -3. Dobrą rundę zaliczył dziś również Maks Sałuda – uzyskał taki sam wynik jak Martin Proctor i ex aequo znalazł się na 3. pozycji.

Jędrek Gąsienica-Ciułacz utrzymał prowadzenie wśród amatorów. Reprezentant pola w Binowie zagrał w drugiej rundzie 75 uderzeń, tylko jedno mniej od drugiego na podium Michała Karczmarczyka (77 i 73). Grzegorz Gawroński z Amber Baltic znalazł się na trzeciej pozycji (77 i 74).

 Zwycięzcy klasyfikacji netto w ostatnich dwóch turniejach eliminacyjnych serii Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour, mają  zagwarantowany udział w finale, a tam wśród amatorów wyłonionych zostanie trzech zwycięzców (Mężczyźni w grupach HCP 0-12 oraz 12,1-28 oraz Najlepsza Kobieta w grupie 0-28) , którzy zostaną zaproszeni do udziału w turnieju BMW Golf Cup International rozgrywanego w lutym 2012 roku w Singapurze!

Kolejne, ostatnie już przed wielkim finałem,  rozgrywki z cyklu Deutsche Bank BMW  Group Pro-Am Tour już za niecałe dwa tygodnie – po raz pierwszy turniej zawita do Kalinowych Pól. Zapraszamy!

Więcej informacji na: www.proamtour.pl

Author Profile: Marta

This author has published 5 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie