Ćwiczenia golfowe dominują turnieje

ImageTiger Woods jest powszechnie uznawany za tego, który rozpoczął rewolucję w świecie ćwiczeń golfowych, mimo iż wielu graczy przed nim uznawano za entuzjastów ćwiczeń (np. Gary’ego Player’a). Jednak to Woods sprawił, że ćwiczenia ukierunkowane na poprawę gry  w golfa stały się nie tylko akceptowane, ale i wskazane. Teraz większość golfistów intensywnie dba o poziom swojej kondycji.

Czy aby grać w golfa trzeba być w dobrej formie? Możesz być zaskoczony słysząc, że mówię „nie”. Jednakże, jeśli chcesz niezmiennie, z turnieju na turniej, zajmować najwyższe miejsca w czołówce, wtedy odpowiedź zdecydowanie brzmi „tak”.

Trening fizyczny jest  kluczowy jeśli chodzi o główne czynniki składające się na grę, tzn. mechanizm swingów, wytrzymałość, ostrość umysłu i umiejętność trafnego ocenienia sytuacji. Zdolność przebrnięcia przez turniej w szczytowej formie jest  dla każdego golfisty  elementem przewagi w rywalizacji.

Zakładając, że rozumiesz i zgadasz się z ideą treningu fizycznego dla polepszenia gry, możesz się jednak zastanawiać jak zacząć...

Pomyśl i szczerze oceń poziom swojej kondycji. Na pewno doskonale wiesz, w którym momencie gry wypadasz najgorzej. Czujesz, że jesteś zmęczony? Czujesz się słaby? Jesteś spięty? Jeśli tak, to kiedy?

Odpowiedź na te pytania pomoże ci ustalić cele i priorytety do dalszego działania. Elastyczność może być najważniejszą kwestią lub jedynie elementem słabości, której stawiasz czoła. Być może kłopoty z wytrzymałością nie są najpoważniejszym problemem, ale jest nim już utrata sił.  Nieważne czy jest to jeden , czy kilka czynników, gdyż połączone i tak działają na twoją niekorzyść.

Kiedy już ustanowisz cele treningu, zacznij od koncentrowania się na swych słabościach, a nie mocnych stronach. W ten sposób najefektywniej i najszybciej poprawisz poziom swojej gry. Dzięki twoim wysiłkom różnica pomiędzy dobrym golfistą a zawodowcem stanie się widoczna.

 

tłum. Karolina Kluczek

źródło: golf.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie