Przyrost tułowia w obrocie

Image

Wysoki woodchop jest świetnym ćwiczeniem mającym na celu wzmocnienie mięśni, obracających tułowiem oraz kręgosłupem. 

Woodchop jest zasadniczo zaawansowaną wersją ćwiczenia polegającą na pozycji siedzącej wraz z obracającym się tułowiem. Poprzez taką  pozycję jesteśmy w stanie zwiększyć masę mięśni, powodującą większą stabilizację bioder jak i tułowia, co wpływa tym samym korzystnie na grę w golfa.

Wykonywałem to ćwiczenie wraz z wieloma golfistami. Ćwicząc solidnie i funkcjonalnie zwiększyliśmy wymagany zakres ruchu poprzez zwiększenie obrotu ciała. Jeżeli posiadasz mały obrót tułowia, to ćwiczenie nie przyniesie Ci korzyści, dopóki nie osiągniesz wystarczającej elastyczności ciała.
Aby rozpocząć ćwiczenie musimy przymocować D-uchwyt na górze bloku (do podnoszenia) na maszynie.

Jak widzimy na rysunku 1- początkowa pozycja wygląda następująco: ramiona podnosimy na wysokość głowy wraz z obróconym tułowiem i nieruchomymi biodrami. Ważne jest aby w tej pozycji zachować płaskie łopatki. Rotacja bioder spowoduje
iż łopatki będą nieruchome.
Celem ćwiczenia jest utrzymanie kręgosłupa przy obrotach tułowia pozostawiających ręce w tej samej pozycji. Jak widzimy na rysunku 2 biodra powinny obracać się nieznacznie. Uczucie jest podobne do treningu swingu- tylko wolniejsze, bez dynamiki i w pełni skontrolowane.

Aby zmaksymalizować pracę mięśni brzucha koncentruj się na podciąganiu brzucha w stronę kręgosłupa. Musimy poczuć, iż to właśnie kręgosłup kieruje naszym ruchem, przy stabilnych ramionach. Ćwiczenie powinno się wykonywać kompletem 3 serii 15 powtórzeń, 2-3 razy w tygodniu.

Ważne jest abyś uświadomił sobie, iż to ćwiczenie ma wzmocnić i zwiększyć mięsnie brzucha,  i dopiero poprzez to wpłynąć na Twój swing.
Możesz czuć się lepszy i silniejszy w momencie uderzeń od prawej do lewej (oczywiście kiedy jesteś praworęczny - to normalne, jednakże aby zapobiec urazom, musisz próbować uderzeń w przeciwnym kierunku. Udanego treningu!  

David Chettle

tłum. Justyna Cukrowicz

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie