Callaway Golf i Perry Ellis International łączą siły

ImageCallaway Golf ogłosił, że wraz z Perry Ellis International osiągnęli porozumienie w związku z projektowaniem, wyrobem i rozprowadzaniem  akcesoriów Callaway  i strojów sportowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Warunki porozumienia nie są jeszcze ujawnione.

„Jesteśmy zachwyceni że udało nam się znaleźć właściwego partnera, który jest w stanie pomóc nam przeobrazić Callaway w jeszcze silniejszą markę kojarzoną ze stylem życia.”, powiedział George Fellows, prezes i dyrektor generalny Callaway Golf. „ Perry Ellis International jest znanym światowym liderem w projektowaniu i dystrybucji strojów i akcesoriów. Mamy nadzieję na długą i obopólnie korzystną współpracę.”

Perry Ellis International będzie obsługiwało lepsze domy towarowe, sklepy specjalistyczne oraz kanały korporacyjne, podczas gdy Callaway Golf będzie obsługiwało pola golfowe, teren poza polami golfowymi i  i kanały akcesoriów sportowych, poprzez  nowopowstały odzieżowy dział sprzedaży. Perry Ellis International będzię także zajmował się wyszywaniem, ozdabianiem i składowaniem produktów dla Callaway. Podczas końca 2009 roku, Callaway będzie kontynuowało zaopatrzenie rynku w produkty wytworzone przez poprzedniego licencjobiorcę. Projekty Perry Ellis International zaczną być transportowane dopiero na wiosnę 2010.

 „Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z czołową marką golfa” powiedział Oscal Feldenkreis, prezes i dyrektor generalny firmy Perry Ellis International „Partnerstwo pozwoli obu firmom uzupełnić swój potencjał i skoncentrować się na ich indywidualnych, najważniejszych umiejętnościach. Jest to dla nas niebywała szansa by pomóc rozszerzyć udział firmy Callaway na rynku odzieżowym.”

Informacje o Callaway Golf:

Poprzez niezłomne oddanie  innowacji, Callaway Golf Company (NYSE:ELY) wytwarza produkty  i organizuje usługi w taki sposób, by z każdego golfowego pasjonata zrobić lepszego gracza. Callaway Golf Company wytwarza i sprzedaje kije, piłki i akcesoria golfowe w ponad 110 krajach pod takimi markami jak Callaway Golf®, Odyssey®, Topflite® i  Ben Hogan®.

Informacje o Perry Ellis International:

Perry Ellis International, S.A. jest wiodącym projektantem, dostawcą i licencjodawcą szerokiej linii męskich, kobiecych i dziecięcych strojów, akcesoriów i zapachów najwyższej jakości. Firmowa kolekcja męskich koszul, koszul na co dzień, topów, strojów dwuczęściowych, swetrów, sukienek, spodni, szortów, dżinsów, strojów kąpielowych, strojów do golfa i odzieży sportowej jest dostępna na wszystkich poziomach sprzedaży detalicznej, dzięki swoim całkowicie zależnym spółkom. Firma posiada kolekcję  marek, rozpoznawalnych nie tylko w obrębie kraju, ale także międzynarodowo, takich jak: Perry Ellis®, Perry Ellis America®, Perry Ellis Portfolio®, Jantzen®, Laundry by Shelli Segal®, C&C California®, Cubavera®, Munsingwear®, Savane®, Farah®, Original Penguin® by Munsingwear®, Grand Slam®, Natural Issue®, Pro Player®, the Havanera Co.®, Axis®, Axist®, Manhattan®, John Henry®, Tricots St. Raphael®, Mondo di Marco®, Redsand®, Gotcha® i MCD®.  Firma uwydatnia listę marek poprzez licencjonowanie znaków firmowych strony trzeciej włączając Dockers® dla ubrań wierzchnich, Nike® i Jag® dla strojów kąpielowych oraz PING® i PGA TOUR® dla strojów golfowych.

 

tłum. Sylwia Moskal

źródło: golfworld.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie