Tom Fazio ma pole do popisu

ImageI to dosłownie. Słynny architekt pól golfowych, wyda dużo pieniędzy, żeby wprowadzić wielki przebój- Barefoot - kurort golfowy, gdzie pole będzie miało średni handicap. Żaden inny architekt nie mógłby wymyślić czegoś podobnego.

Fazio posiada trzy pola golfowe wzdłuż Grand Strand i dwa nieczynne ośrodki - Wachesaw Plantation Club (prywatny) i TPC Myrtle Beach. W obu trzeba popracować nad lepszą scenerią. Wachesaw Plantation, w którym gra się wzdłuż nizin Karoliny i rzeki Waccamaw, podczas gdy TPC Myrtle Beach posiada ciche, otoczone drzewami położenie, w którym roi się od ptaków.

Barefoot - najnowsze z Grand Strand trio - może nie ma aż tak niezwykłego położenia jak 2 pozostałe pola golfowe, ale jest za to bardzo duże i specyficzne. Pole potrzebuje sporo zmian we wzniesieniach. Fazio miał ogromne pole do popisu, w wyniku czego stworzył kilka równoległych dołków, ciche otoczenie pola i zabudowę rezydencyjną.

Pole golfowe, par 71 i długości około 6 kilometrów, z mistrzowskimi tee (5 dołków par 3 i 4 par 5), mającymi kilka stref lądowania i kilkoma przyjaznymi obszarami green, tworzyło się trochę łatwiej niż Barefoot Dye. Ale to z pewnością nie miejsce do rekreacyjnych przechadzek.

Barefoot Resort Fazio Course - numer 5. Mozna tu zagrać na dołku 5 par 4, a wszędzie wyżyny, przepełnionione bunkrami,  wodą po prawej stronie, i wrzosowiskami po lewej. W tym miejscu, każdy golfista będzie chciał uciec za pomocą bogey i ruszyć się dalej.

Każdy par 3 wymaga przenoszenia się nad wodą, a par 5 wydaje się nie mieć końca. Na dołku 12 par 5, fairway jest jakby  pozbawiony mistrzowskich tee, które są zasłonięte wysokimi trawami.
 
Dalej, poniżej 9 i 10 dołka, znajduje się zmarnotrawiony bunkier z naturalnie występującymi krzewami i drzewami, który zajmuje całą długość 9-tego i pierwszą połowę 10-tego dołka
( przed stawem).

Par -4 13-tego dołka posiada nawet alternatywne miejsca greenu. Prawidłowe położenie greenu znajduje się trochę dalej i jest również bardziej wyrównane (dzięki czemu można osiągnąć dłuższe uderzenia od tee), podczas gdy lewa lokalizacja wymaga zręcznego uderzenia ponad wodą.

Kolejny bunkier jest bardzo ważny - trzeba się z nim liczyć i jednocześnie unikać ze wszystkich sił. Zajmuje małe miejsce lewego dogleg na 14 dołku par-4, który pochłania drivy, zagrane trochę za bardzo agresywnie. Dobre w tym bunkrze, jest to że może zatrzymać niekontrolowanie skręconą w lewo piłkę. Ale uderzanie z niego jest najtrudniejsze - ciężko jest trafić do wzniesionego greenu, zwłaszcza dla graczy ze średnim handicapem.

Barefoot Fazio course już wkrótcev zostanie wnikliwie ocenione przez golfistów Myrtle Beach, grających na najbardziej ekskluzywnych polach golfowych.

Barefoot Resort Fazio Course - klub

Głowny klub Barefoot, dzielony jest przez właścicieli pól golfowych Fazio, Love i Normana (pole Dye posiada swój własny), co jest sytuacją wyjątkową. Znajduje się w nim ogromna szatnia, jadalnia i taras, skąd można spoglądać na 18 dołek (jedyni rywale mogący oglądać końcową akcję to Caledonia Golf & Fish Club, a także Glen Dornoch Waterway Golf Links). W klubie możesz obejrzeć zdjęcia zrobione przez projektantów podczas tworzenia tej posiadłości (tak, nawet sam Greg Norman przyleciał do Barefoot podczas planowania praktycznego).

Wózki golfowe wyposażone są w GPS, a green jest zasiany równą i szybko rosnącą „Bent Grass”.

Barefoot Resort Fazio Course - instrukcja golfowa

 
Znajduje się tutaj także  driving range, praktyczne greeny i szkoła golfowa oferująca lekcje indywidualne i golfowe. W opłaty za korzystanie z greenu na czterech polach golfowych wliczone są także piłki treningowe na driving range. Opłaty za Green na każdym polu mają podobny system ratalny, najdroższa opłata to 185$ w szczycie sezonu wiosennego, ale możesz je kupić taniej za pomocą specjalnej oferty golfowej „stay-and-play”.

 

tłum. Aneta Bąk

źródło: Golf Digest

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie