5 wskazówek Rebecci Hudson

ImageRebecca Hudson daje kilka wskazówek, jak efektywnie odbijać. „Moim zdaniem, musisz po prostu czuć się z piłką wygodnie, nie ważne jest jaki masz sprzęt. Możesz mieć do kija przytwierdzoną cegłę jeśli chcesz. Poniższe rady powinny Ci pomóc umieścić piłkę w dołku."

1. Postawa: Głowa nad piłką

Zawsze trzymaj głowę nad piłką. Łatwym sposobem, by to ustalić jest przybranie odpowiedniej postawy, wzięcie piłki i upuszczenie jej pod linią wzroku. Tam gdzie upadnie, odpowiednio do twojej pozycji, powinna znajdować się piłka. To jest to od czego powinieneś zacząć. Stanie za daleko spowoduje, że obijesz piłkę w lewo a za blisko, iż w prawo. Dobrą rzeczą jest, że nie jest to taka sama odległość dla wszystkich; jest osobista dla twojej pozycji przyjmowanej podczas wybicia.

2. Chwyt: delikatny i neutralny


Przypuśćmy, że trzymasz kij jak tubkę pasty do zębów lub małego wróbla. Zgadzam się z tym i wierzę, że najlepszym sposobem chwycenia kija jest zrobienie tego delikatnie i neutralnie. Dłoń prawej i lewej ręki podczas uchwytu, powinna być skierowana w kierunku dołka. Ale tak jak we wszystkim, również w tej grze możliwe są różne warianty jak np. uchwyt cack-handed, lub nawet pójście na całość jak Bernhard Langer, ale jedyną rzeczą która zauważasz jest trzymanie obydwu dłoni na uchwycie. Putting to sprawa indywidualna.

3. Trzy stopy: praktyczna zasada


Przyjmij swoją zwykłą postawę do wybicia. Staraj się być oddalony od piłeczki o mniej więcej 3 stopy (ok. 1 metra) i po prostu popchnij ją kijem w stronę dołka. Trenerzy nazywają to ‘’Basil Brush’’ ponieważ praktycznie muskasz piłeczkę w kierunku dołka. To daje ci chwilowy feedback i przypomina, że musisz podążać za dołkiem Brzmi to dosyć prosto ale sprawia, że wracasz do podstaw. Proszę weź pod uwagę, iż jest to tylko praktyczna zasada, niedozwolona podczas rozgrywek turniejowych!

4. Judging break


Przy długich wybiciach kontrola odległości jest bardzo ważna. Na bardzo falistych greenach, piłeczka może przemieszczać się tam skąd nastąpiło wybicie. Jeśli myślisz o swoim cup jak o tarczy zegara, proste wybicie będzie miało miejsce na 6, z prawej do lewej na 4. Front dołka może nie znajdować się tam gdzie myślisz. Kiedy musisz wybrać linię, dlaczego nie spróbować wybrać czegoś na swojej. 6 cali naprzeciwko twojej piłeczki i póżniej wycelować. Zawsze o wiele łatwiej jest celować do czegoś bliskiego niż oddalonego o 30 stóp.

5. Kontrola tempa i odległości

Niektórzy ludzie borykają się z kontrolą odległości. Niezliczoną ilość razy widziałam jak ludzie biorą ogromne zamachy na  dołek oddalony o 10 stóp (nieco ponad 3 metry). To nie pomoże w uzyskaniu lepszego wyczucia. Najważniejsze jest, by twój zwykły zamach był poprawny. Żeby zdobyć lepsze wyczucie, przy zamachu patrz się w kierunku dołka, to pomoże ci lepiej ocenić dystans.

 

tłum. Monika Piekut

źródło: improveyourgame.com

Author Profile: Ewelina Murzicz

This author has published 655 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie