Sand Valley

Narodziny Pola

Różnica pomiędzy gotowym polem golfowym a jego zalążkiem, jest naprawdę ogromna. Przez wiele miesięcy hektary jałowego, pozbawionego trawy terenu nie zapowiadają w niczym powstania oazy zieleni, czy cieszącej oko architektury krajobrazu. I nagle – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – z bezładnych z pozoru hałd ziemi wyłania się kompleks golfowy. Można by pomyśleć, że pól golfowych nie buduje się tak po prostu. Że za każdym razem dochodzi tutaj do jakiegoś misterium narodzin…  


Będziemy je podglądać na przykładzie narodzin pola w Pasłęku. Krok po kroku, obserwując poszczególne etapy rozwoju, omawiając kluczowe dla powstawania pola golfowego zagadnienia. Pierwszy odcinek cyklu „Narodziny Pola”, poświęcony został opisowi najważniejszych etapów jego budowy. W następnym, przyjrzymy się szczegółom shapingu, powstawania greenów i tee. Jesienią będziemy obserwowali wzrost trawy, początek nawadniania, powstawanie bunkrów. Następnie – z uwagi na zimowe warunki pogodowe - opowiemy w retrospektywie m.in. o kształtowaniu terenu i systemie nawadniania. Na wiosnę prześledzimy przygotowania do sezonu i omówimy problemy związane z utrzymaniem pola w sezonie. Cykl chcielibyśmy zamknąć wraz z oficjalnym otwarciem nowego pola golfowego.  

Krok po kroku

Sand Valley  

 Najważniejsze etapy budowy                                  

- Wybór lokalizacji

- Podatki

- Projekt i wybór wykonawcy

- Prace ziemne

- Final shaping i zasianie trawy

 

Czytaj więcej: Krok po kroku

Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.

Final shaping

Ostateczne kształtowanie terenu, bunkrów i tee na dobre rozpoczęło się w sierpniu. Jako pierwsze zazieleniło się małe 6-dołkowe pole treningowe oraz driving range.

 

Czytaj więcej: Final shaping

Author Profile: Marek Pietrzak

This author has published 607 articles so far. More info about the author is coming soon.

Pole w bieli i zieleni

Jesienią pole w Pasłęku zaczęło się zielenić. – Wszyscy byliśmy stęsknieni już tego widoku – mówi Kai Hulkkonen. – Po dwóch i pół roku pracy w brunatnej ziemi i w piasku, taki widok jest najlepszą nagrodą za włożony trud.

Czytaj więcej: Pole w bieli i zieleni

Author Profile: Krzysztof Pietrzak

This author has published 14 articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie