Estyma i tradycja

Image 

Jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów European Tour - Open de France ALSTOM - rozpoczyna się właśnie dzisiaj.

Zawodnicy będą musieli wykazać się nie lada cierpliwością, bardzo precyzyjnymi strzałami i niezwykłą dokładnością przy uderzeniach z tee, aby pokonać niełatwe pole Le Golf National.

Łączna suma nagród w tych zawodach wynosi 4 000,000 euro, najwięcej w historii tych zmagań. Zwycięzca otrzyma ponad 666 000 euro. O tę nagrodę będzie walczyć między innymi czołówka zawodników z rankingu European Tour Order of Merit.

Wśród graczy będziemy mogli zobaczyć: Miguela Angela Jiméneza, Roberta Karlssona, Lee Westwooda oraz Olivera Wilsona.

Pierwszy turniej w 1906 roku wygrał znany francuski golfista Arnaud Massy. Na przestrzeni lat zwyciężali w nim tacy znani zawodnicy, jak: Seve Ballesteros, Nick Faldo czy Retief Goosen. To sławny turniej o długiej i bogatej historii.

Westwood i Karsson z pewnością zaprezentują doskonałą formę po tym co pokazali ostatnio w Stanach Zjednoczonych na US Open Championship. Westwood przyznał: „To jest fantastyczne pole. Rozmawiałem o tym z Paulem McGinleyem. Pole znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc plenerowych Francji. Gra tutaj to niezwykłe doświadczenie”.

 

Miguel Angel Jiménez - foto
Author Profile:

This author has published articles so far. More info about the author is coming soon.
Laureat
Golf Fee Card
Logowanie