World Golfers Chamionship na start

ImageCzy 700 golfistów startujących w 2009 roku w eliminacjach do krajowego finału World Golfers Chamionship mogło  się mylić? Na pewno NIE!

Wybrali turniej, który śmiało można określić mianem całorocznego święta golfowego, bo jak inaczej nazwać turniej, który odbywa się na 10 polskich polach golfowych w ciągu całego roku. Zaś finały na polu w Binowie wyłaniają spośród 160 osób  najlepszych golfistów w 6 kategoriach handicapowych, którzy reprezentują Polskę na światowym finale World Golfers Chamionship. W tym roku zwycięzcy na koszt organizatora będą walczyli o tytuł amatorskiego Mistrza Świata w Cha-AM, Hua Hin w Tajlandii.
   Jest to cykl turniejów, który zdobył w ciągu 10 już edycji, tegoroczna jest jedenasta, sympatie i uznanie polskich amatorów golfa dając każdemu w  miarę jego umiejętności  w poszczególnych grupach handicapowych szanse reprezentowania Polski wśród 24 krajów, które biorą udział w tym turnieju. Jest to także niewątpliwa okazja do spotkań towarzyskich, gdyż każdemu turniejowi eliminacyjnemu towarzyszą pikniki golfowe.
   Tak więc oprócz powiedzmy spełniania ambicji sportowych można także spełnić się towarzysko, ale to nie wszystko, bo cykl turniejów rozgrywany na 9 polskich polach golfowych stwarza możliwość każdemu golfiście do poznania innych pól golfowych, a wiec swoistej turystyki golfowej.

• Choszczno, Modry Las Golf Club - turniej ostatniej szansy 15.08.2010

Zaś finał krajowy oczywiście w Binowo Park Golf Club –  27-29 sierpnia 2010.

W ubiegłym roku do rywalizacji stanęło 700 golfistów, na pewno więc wybór tego turnieju nie był przypadkowy. Przez dziesięć lat w turnieju World Golfers Poland Championship uczestniczyli niemal wszyscy polscy golfiści, a blisko 60 zwycięzców eliminacji wystartowało w światowych finałach World Golfers Championship. Rozgrywane one były na polach golfowych w USA, Dominikanie, Południowej Afryce, Malezji, Tajlandii, Turcji i Hiszpanii.
  Osiągaliśmy tam także znaczące sukcesy sportowe. Najlepszy występ Polaków zanotowaliśmy w 2003 roku w Casa de Campo, na Dominikanie. Wówczas reprezentacja Polski zdobyła złoty medal, a indywidualnie handicapowymi mistrzami świata zostali Piotr Robełek i Michał Kasprowicz. Drugie miejsca w swoich grupach handicapowych, honorowane srebrnymi medalami, zajęli Bogusław Bil i Krzysztof Gradecki.
 Dwa lata wcześniej na pierwszych miejscach znaleźli się Bill Carey i Piotr Robełek, drugi był Marek Góra. Ostatnim bardzo dobrym występem nasi reprezentanci popisali się w roku 2005 w Turcji. Mistrzem świata został Ryszard Sobiesiak, trzecie miejsca zajęli Kazimierz Mendak i Sławomir Hruboń, a drużyna Polski wywalczyła brązowy medal.
  Nasi reprezentanci byli aktywni  w aukcjach charytatywnych i imprezach towarzyszących. Reprezentacja polskich golfistów zawsze była bardzo dobrym ambasadorem Polski i polskiego golfa.
  Jako organizatorzy turnieju także doceniona został polska ekipa. Polska edycja turnieju została bardzo wysoko oceniona, a jego zespół organizacyjny zaproszony do współpracy
przy organizacji jednego światowego finału. Dyrektor pola w Binowie Sławomir Piński był Dyrektorem Sportowym Turnieju, a sędzią Głównym był Krzysztof Góra, zaś Scorerem Robert Hajduk.
  Tegoroczna jedenasta edycja 2010 roku nie będzie ustępować w rozmachu organizacyjnym i sportowym poprzednim, ale wzorem jest czeska edycja turnieju World Golfers Championship, gdzie jest organizowanych 40 turniejów eliminacyjnych, 4 finały regionalne i finał krajowy. Tak wiec jest jeszcze wiele do zrobienia – a golf w Polsce ma jeszcze przed sobą czasy większej popularności i sukcesów.